Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 4

GP Fitness Vyškov 2009

5.10.2009 14:13

Dne 3. 10. 2009 se ve Vyškově uskutečnila první soutěž podzimní (tedy i pohárové a zároveň nominační) skupiny soutěží, GP Fitness Vyškov. Jak celá akce probíhala očima účastníka?

Prezentace byla od 11 do 12:45 hod, závodníci a závodnice začali na místo přijíždět krátce po jedenácté hodině. Akce se konala v posádkovém domě armády. Díky účasti slovenských a polské závodnice, se tedy soutěž stala mezinárodní. Zároveň na této soutěži probíhala nominace na podzimní MS.

Po odprezentování jsme se odebrali do šaten, kde jsme zabrali nějaké místo, aby bylo kde natírat. Vzhledem k počtu závodnic mohli být šatny větší a hlavně teplejší. Plusem bylo, že ze šatny vedly skoro přímo na podium a nebylo nutné bloudit v zákulisí.  V nižší kategorii Bodyfitness do 164 cm zaslouženě zvítězila Jana Kolbaská ze Slovenska, která předvedla líbivý typ postavy, a zároveň nejlepší formu z celého startovního pole. Na druhém místě se umístila k mému překvapení Martina Dreher, která podle rozhodčích zastínila nakonec třetí Renatu Richterovou. Celkově byla tato kategorie nejpočetnější a nabitá konkurencí.
Naše závodnice Janka se umístila nakonec na 6. místě.

Formy závodnic můžete porovnat i z pořízených fotografií.

9. č12 Aneta Sekaninová

Potom následovala kategorie Bodyfitness nad 164 cm, kde zvítězila polská závodnice  Patrycja Kozyra, která se připravuje na podzimní MS pořádané v Itálii. Druhá skončila Renata Ticháčková, třetí potom Jolana Václavíková, která předvedla krásnou formu.

3. č17 Renata Hradilová

Tuto kategorii jsem bohužel nestihl, protože jsem pro Vás připravoval rozhovor s pozdějším vítězem kategorie klasické kulturistiky mužů Vítem Kotasem.....

Výsledky kategorie Klasická kulturistika mužů:

1. č15 Vít Kotas
2. č44 Jiří Lasík
3. č32 Jan Klanica
4. č13 Adam Švehla
5. č33 Pavel Podlezl

Vít Kotas předvedl krásnou formu, kdy si troufám tvrdit, že byl nejvyrýsovanějším závodníkem kategorie, druhý Jiří Lasík předvedl oproti loňsku, že na své postavě i pózingu dokáže zapracovat. Oba závodníci mimo jiné pravidelní zákazníci SportNutrition. Jako třetí se umístil Jan Klanica - podle mě líbivý typem a mohl skončit i druhý. S Jiřím Lasíkem měli docela vyrovnané formy.

Soutěž měla spád, v sále bylo odhadem jenom 160 lidí, kteří si přišli zpříjemnit sice slunečné, ale i přesto chladné sobotní odpoledne. V předsálí si mohli prohlédnout stánek firmy GASP a případně koupit i nějaký ten obleček, nebo ochutnat proteinové tyčinky od firmy ALL STARs. Jedinou vadou na kráse byl trošku nedotažený zvuk, kdy se ozývaly nepříjemné ruchy z mikrofonu nebo v opačném případě neznělo vůbec nic (bohužel zrovna Jirka Lasík díky tomu pózoval svoji sestavu na jinou hudbu).

Autor čláku: Zdenek