Analyzátory kompozice těla – Inbody 230 - Sport Nutrition Vávra

Kategorie článků

Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 5

Analyzátory kompozice těla – Inbody 230

10.10.2011 16:47

Diagnostický přístroj InBody je neocenitelná  pomůcka  při zjišťování efektivity a dodržování redukčního režimu či jen úpravy stravování a zvýšení pohybové aktivity. Zjistíme na něm, zda člověk jí pravidelně, zda mu neubývá svalová hmota a naopak, zda redukuje tuky a poměr svalové hmoty se zvyšuje. To žádná klasická váha nikomu nepoví. Nemůže tak dojít k mylnému názoru, že člověk, který se snaží jíst dle zásad zdravé výživy a přidá pravidelnou pohybovou aktivitu, nehubne, jelikož nevidí žádnou změnu na váze či dokonce může přibrat. Většinou jde o nárust svalové hmoty, která nahradí část tukovou.
Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla – tzv. analyzátor. Pravidelné vyšetření-měření na InBody je velmi motivační, protože vidíme všechny změny, které se v těle odehrávají při změně stravovacích návyků a zvýšení pohybové aktivity. InBody nám pomáhá bezesporu přesně zaměřit naše komplexní programy a efektivita našich kurzů snižování nadváhy je tímto i velmi vysoká. Doporučujeme zájemcům o hubnutí či zájemcům z řad například sportovců o sestavení jídelníčků.

Analyzátory kompozice těla fungují na principu bioelektrické impedance (BIA), kde se měří impedance (odpor) lidského těla na průchod velmi malých elektrických proudů o různých kmitočtech. Technologie, na které jsou tyto moderní analyzátory postaveny, umožňuje, aby celý proces trval velmi krátkou dobu a bez větších připrav pro měřenou osobu. Následný výsledek je zobrazen na displeji zařízení a zároveň vytištěn na přehledném protokolu.
InBody 230 měří impedanci prostřednictvím metody analýzy bioelektrické impedance BIA a na základě zadání osobních údajů (výška, věk, pohlaví) analyzuje složení lidského těla
a stanovuje MBF (hmotnost tělesného tuku), LBM (hmotnost lidského těla neobsahující tuk), hmotnost svaloviny, TBW (celková hmotnost vody), obsah proteinů, obsah minerálů, BMI
(index tělesné hmotnosti), procentuální hodnotu tělesného tuku, BMR (bazální metabolismus), WHR (poměr pas - boky), biologický věk těla, dílčí hmotnost svaloviny a hmotnost tělesného tuku, apod.
Analyzátor složení lidského těla byl ověřován a vyvíjen na základě klinických metod. BIA metoda užívá 330 mA proudu, což je zanedbatelné a nezpůsobí lidskému tělu žádné poranění. InBody získal CE a jiné certifikáty, které zajišťují bezpečnost lékařského vybavení.

InBody 230, nejvyspělejší dostupná tělní kompoziční analýza, využívá moderní technologie a poskytuje přesné reprodukovatelné údaje a rozmanité kompoziční analýzy, které jsou skvělým využitím i pro profesionály. Tato nová technologie je celosvětově patentována. Následující
body jsou charakteristické rysy, které dělají InBody maximálně vyhovujícím, včasným a hlavně přesným. InBody 230 využívá metodu taktilní elektrody a zbavuje se tak možnosti chyb a nepřesností způsobených obsluhou při proceduře. Osmi bodová taktilní elektroda umožňuje Inbody 230 efektně produkovat vždy přesná data.

Inbody poskytuje také tzv. Segmentové měření, co je technologie, která představuje tělo jako 5 válců o 4 končetinách a trupu a měří impedanci těchto částí odděleně. Segmentová tělní kompoziční analýza poskytuje segmentové měření vody v tele, hmotnosti svalové hmoty a hmotnosti těla bez tuku. Kromě toho jsou analýzy vysoce přesné, protože naměřená hodnota daných částí neovlivňuje měření dalších segmentu. Protože InBody dokáže analyzovat segmentovou distribuci tělních tekutin – každou ruku, trup i nohy jednotlivě, muže zkontrolovat pacientův segmentový vývoj.

Abychom měřili složení lidského těla co nejpřesněji, musí se provádět měření ve vzpřímeném postoji. Spolehlivost je stabilita zařízení, kdy při opakovaném měření za stejných podmínek jsou dosaženy stejné výsledky. Spolehlivost zařízení musí být v případě analýzy složení lidského těla konstantní. Po cvičení, koupání při nadměrném pocení nelze provádět analýzu, protože nemůže být zaručena přesnost měření. Pokud je však analýza prováděna za stejných podmínek, lze dosáhnout složení lidského těla s vhodnou odchylkou (variací).

Pro přesnou analýzu se doporučuje následující:
- měření s prázdným žaludkem
- měření 2hod po jídle
- měření po stolici a močení
- pro přesnou váhu odložte těžké oblečení a doplňky
- necvičte a nesprchujte se před měřením
- neměřte se po náhlém postavení
- neměřte se, berete-li Diuretika pro regulaci tělní tekutiny
- ženy by se měli vyhnout měření během menstruace
- vložte přesnou výšku
- udržujte pokojovou teplotu 20-25 °C
- v zimě se aspoň 20min zahřívejte


Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo 30-ti sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Jediný, kdo nesmí analýzu na InBody podstoupit, jsou osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6 – 99 let od 10-250kg.

Znalost skutečného složení lidského těla a jeho rovnováhy
je vhodným indikátorem ke zjištění možných zdravotních problémů způsobených tělesnými složkami.


Měření na InBody 230 je přístupné v naší provozovně pondělí až čtvrtek 8-17h a v pátek 8-16h v Olomouci, Ul. U Solných mlýnů 2 – Lékárna (sklad). Je vhodné si předem telefonicky domluvit konkrétní termín. Měření provádí školený personál a případné dotazy konzultuje výživový poradce Mgr. Janka Pálešová.

Základní výstupní data z INBODY 230:

Hmotnost v kg
Procento tělesného tuku (P.B.F.)
Hmotnost tělesného tuku (M.B.F.)
Čistá hmotnost bez tuku (L.B.M.)
Obsah vody v těle (T.B.W.)
Index tělesné hmotnosti (B.M.I.)
Standardní hmotnost (STD.WT.)
Poměr pas-boky (W.H.R.)
Bazální metabolismus (B.M.R.)
Odhad biologického věku (A.M.B.)
Obsah bílkovin v těle
Podíl minerálů v organizmu
Segmentální analýza rozložení tuku a čisté
hmotnosti bez tuku
Tělesny stav – fyzická kondice
Kontrola tuku
Kontrola svalu
Rozsah měřené hmotnosti: 10 – 250 kg

 

 

 

 

Zdroj: Biospace.cz

Fotogalerie:

Hodnocení článku:

Hlasujte jako ve škole: 1 2 3 4 5 , aktuálně 2.8

Komentáře

K tomuto článku zatím není komentář
Váš komentář:
Jméno:
E-mail:
Opište kód 2796:
 

Vyhledávání

Poraďte se s odborníkem

Mgr. Janka Pálešová
mobil: 608 962 685
tel., fax: 585 155 061
e-mail: info@sportnutrition.cz
ICQ: 358 329 201
358329201

Facebook

Doporučujeme

Nejlépe hodnocené články

Anketa

Nahrávám anketu...

SPORTNUTRITION VÁVRA       A U solných mlýnů 2 - Lékárna, 783 71 Olomouc       T+F 585 155 061       M 608 962 685       E info@sportnutrition.cz
webdesign 123 DESIGN